Gönderen Konu: Yandaş Sistemi  (Okunma sayısı 139 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

VOR

  • Yönetici
  • Epic
  • *****
  • İleti: 378
  • Fame +370/-0
  • Cinsiyet: Bay
  • Game-Editör
    • Profili Görüntüle
Yandaş Sistemi
« : 25 Mayıs 2021, 00:31:20 »
Değerli oyuncularımız Callisto'da yepyeni bir sistem olan "Yandaş Sistemi" ile karşınızdayız.Bu sistem ile yanınıza size eşlik edebilen, NPC kesmenize yardımcı olan ve kendini iyileştirebilen bir yandaş alabiliyorsunuz.
Yeni bir sistem olmasına rağmen oldukça stabil çalışmaktadır. Ancak Şuan için yalnızca *Amazon bir yandaş elde edebiliyorsunuz.

Gelelim yandaş sistemini nasıl kullanacağımıza;

Öncelikle Amazon adasına gidip orada bulunan "Amazon Boss" yaratığını öldürmeniz gerekmekte.Yaratığın can puanı "1" kaldığında, size karşı saldırmayı kesecek ve bu durumda sizde artık saldırıda bulunamayacaksınız.

Amazon Boss'u sizinle yaptığı ve kaybettiği savaşın sonunda, onu yenmenizi onurlu bir davranış olarak görecek ve sizin hizmetinize bir "Amazon Savaşçısı" vermeyi teklif edecektir.Burada karşınıza çıkan pencereden seçim yaparak Amazon Savaşçısı'nı hizmetinize alabilirsiniz.
Artık savaşçınız sizi nereye giderseniz gidin takip edecektir.Yandaşınıza dilerseniz can doldurabilir, cure edebilir(pot içiremezsiniz), gizleyebilir ve çantasına eşya koyabilir ve üzerine zırh giydirebilirsiniz. (ancak giydirilen zırh geri alınmamaktadır.)
Ayrıca yandaşınız, hem uzak mesafe hem yakın mesafe saldırı yapabilmektedir. Yaratıklar uzaktayken eline yay alıp saldırmakta, yaratıklar yakında ise veya ok bittiğinde elinde mızrağını alıp saldırmaktadır.

Önemli Notlar;
-Yandaşınız başka oyuncular tarafından saldırıya uğrayamaz ve yine diğer oyunculara saldıramamaktadır.
-Yandaşınız sadece Yaratık türevindeki canavarlara, sizin isteğiniz ile veya sizi korumak için saldıracaktır.
-Yandaşınızın canı azaldığında manası doğrultusunda bir süre can yenilenmesi yapacak, manası azaldığında artık canını dolduramayacak ve size bunun bilgisini verecektir.
-Yandaşınız size bağlı iken karakterinizin "Status" kısmındaki "Sex" bölümü "0/1" yerine "1/1" olarak gözükecektir. Burası 1/1 ise size hala bağlı bulunan bir yandaşınız var demektir. Bu durumdayken yeni bir yandaş alamazsınız.
-Herhangi bir nedenden dolayı yandaş hizmeti almak istemiyorsanız, yandaşın yanına gidip "hizmet bitir" yazmanız yeterli olacaktır.
-Size bağlı bulunan bir yandaş varken ölürseniz veya oyundan çıkarsanız(log out) yandaş hizmeti son bulacaktır.