Gönderen Konu: Sunucuların Yanması  (Okunma sayısı 238 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

VOR

  • Yönetici
  • Epic
  • *****
  • İleti: 400
  • Fame +370/-0
  • Cinsiyet: Bay
  • Game-Editör
    • Profili Görüntüle
Sunucuların Yanması
« : 11 Mart 2021, 00:07:10 »
09 Mart 2021 tarihinde, Fransa lokasyonlu sunucumuzda çıkan yangın sonucunda oyun sunucumuz kapamıştır. Yangından dolayı kayıp olan veri miktarı önemsenmeyecek düzeyde azdır.

Alıntı
Sunucumuzun da içinde bulunduğu OVH Datacenter Strazburg / Fransa'da dün gece başlayan yangın yüzünden sunucumuz hem maddi hemde manevi hasar almış bulunmaktadır.

Maddi kısmının bizim için önemli olmadığını ancak depolama alanlarımızın da içerisinde olmasından dolayı sunucumuza ait yedeklerin bir kısmının içinde bulunmasından ötürü manevi kaybımız daha büyüktür.

Siz değerli oyuncularımız kayıpları tek tek belirlenip sunucumuzu yeniden faliyete geçirdiğimizde geri iadeleri yapılacaktır.

Türkiye lokasyon DGN datacenter'de yeniden devreye alacağımızı bildiririz.

Bu yeniden faal hale gelmemiz 1-2 gün arasını bulacaktır şimdiden bütün oyuncularımızdan özür dileriz.

Fransa'da yaşanan yangın hakkında detaylı videoyu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz;

Youtube >>

10 Mart 2021 Tarihi ile birlikte sunucumuz Türkiye lokasyonuna geçiş yapıp, hizmet vermeye devam etmektedir.

Alıntı
>> Dün akşam Fransa Strazburg OVH Datacenter lokasyonunda bulunan sunucumuzda çıkan yangın sebebiyle Callisto UO verilerin kayıp olduğundan bahsetmiştik.

>> Bugün siz değerli oyuncularımıza ait kaybolan verilerin tespit işlemlerine başladığımızı bildirmek istiyoruz.

>> Bu tespit işlemleri süresince sunucumuz Türkiye DGN Datacenter lokasyonuna taşınmış bulunmaktadır.

>> Sunucumuza ait son yedekleme işlemi Save, Account ve kişisel veri kayıtları 28.02.2021 tarihinde yani 10 gün öncesine ait olduğundan dolayı oyuncularımızın bu süre zarfında kaybettiği tüm eşyalar tespit edildikten sonra yeniden sahiplerine geri iade edilecektir.

>> Scriptsel olarak 05.03.2021 Cuma gününe ait alınmış yedekler neticesinde herhangi bir sistem kaybı yaşanmadığını ve sunucumuza girişlerin açıldığını bildirmek isteriz.

>> Oyuncularımızında bu tespit süresince bizlere yardımcı olacağından unuttuğumuz bir eşyası varsa bizlerle paylaşmasını rica ederiz.

>> OVH Datacenter makinamızın ay sonuna doğru yeniden kurulması planlanmaktadır ancak bu sürecin uzayabileceğini de bilmenizi istiyoruz.

>> Daha büyük kayıplar yaşamamış olması ve insan hayatına zarar gelmemeside hepimiz açısından büyük bir şans olarak nitelendiriyoruz.

Arada geçen bu kısa süre içerisinde siz değerli oyuncularımıza hizmet veremediğimiz için özürlerimizi iletir. Callisto'nun gelecek günlerde daha stabil şekilde hizmet vermeye çalışacağını umuyoruz.

Tüm Müslüman aleminin Miraç kandilini kutluyor, keyifli oyunlar diliyoruz.